Share |
Hastalıklar çevre ve yaşam biçimi nedenli oldukları kadar genetik nedeni de olabilirler. Tanınmalarında en önemli etkenlerden biri de hastalık etyolojisidir. Bu bir nevi hastalığın geçmişinin izini sürme, perşembenin gelişinin çarşambadan kendini nasıl belli ettiğini anlama ve değerlendirmedir.
Kişinin sağlığına verdiği önem aynı zamanda istismara açık bir kapı oluşturur. Aziz Nesin öyküleri bile kendisini sağaltacak kişinin evini satmasına neden oluşunu yaşamış saf Anadolu yaşayanlarının başına gelenleri anlatmaktadırlar.
Bu satırların yazarının amcasının da yaşamında bu tür anıları olmuştur. Babası amcasının gittiği hekimin onu elindeki parası tüketilene değin oyaladığını ve sonunda "Ahmet German, yoktur derdine derman1" dediğini nakletmiştir.
Kronik bronşite Zonguldak'ta maden ocaklarında çalışırken yakalandığı zatüre ardından yakalanan, daha 22 yaşlarında yakalanan babası da unvanlı, akademik unvan taşıyan hekimlerce alerji testleri vb. ile oyalanmış ve yazar buna bizzat tanık olmuştur.

sağlık yönetimi

KONUYA İLİŞKİN DÜŞÜNCELER
Yukarıdaki türden olaylarla gün be gün hemen her birey karşılaşıyor veya bu türden olayların nakledilmelerine tanık oluyor olabilir. Önemli olan soruna çözüm bulmaktır.
Soruna çözümün rekebet kaynaklı olarak hizmeti veren hastanelrce bulunması pek de olası değildir. Hastaneler müşteri bulmakta pek de sıkıntı çekmemektdirler, hastane yönetimi hekimlerden oluşmaktadır ve hekimleri yönetmektedir.
Çözüm sağaltımın parasını ödeyen sigortalarca da bulunmayacaktır. Sigortalar elan devlet kuruluşlarıdır ve müfettişleri, biraz da Akdenizli oluşumuz nedeniyle, sıcakkanlılığımız nedeniyle, hastane yönetimleri ile çok çabuk sıkı fıkı dost olabilmektedirler. Ve devlet memurunun teftiş sonunda ortaya koyduğu aksama saptamaları ona getirse getirse sıkıntı getirir.
Amerika benzeri bir manager hekimin, tüm yasal sorumluluğu üstlenerek, sağaltımı yönlendirmesi de iki sıkıntı ile karşılaşmaya mahkudur:
1- Yasama ve Yargı erklerinin, özellikle yargı erkinin yavaş çalışması ve etki altında kalabilmesi.
2- Kişinin sağaltım geçmişine ve karşılaştığı güncel sağaltıma ilişkin gerkli ve yeterli verilerin eksikliği.
Bu durumda iş başa gayret de dayıya düşmektedir.

sagyön


Sitemiz sorunun çözümüne ilişkin olarak aşağıda sıralanan çalışmaları en kısa sürede gereçkleyecek ve hizmetinize sunacaktır:
• Size ve ailenize ait tüm sağlık ve gelişme bilgilerini elektronik ortama aktaracak/alacak ve bunların sağlıkla saklanılmalarını sağlayacak altyapıyı kuracaktır.
• Hastalandığınızda sağaltımınızın en iyi ve ekonomik şekilde nasıl yapılabileceğine ilişkin öneriler sağlayacaktır.
• Sağaltımınızın iyi dokümente edeilmesi için gerekli altyapıyı kuracak ve hizmetinize sunacaktır.
• Sağaltımınızda oluşan dokumnete edilebilmiş bir aksamayı birlikte çalıştığı avukatlar aracılığıyla yargıya aktaracak, bu süreci izleyecek ve gerektiğinde uluslarası yargının son sözü söylemesi için kapısını çalacaktır.

Çalışmalarımızın sizin de katkılarınızla sorunun çözümüne yönelik ilk organize ve başarılı adımlar olarak toplumsal gelişmede yer almasını tüm yüreğimizle diliyor, bu amaçla üzerimize düşeni gerçeklemek için günde 12 saatin üzerinde çaba harcıyoruz.

Hastane

SANAL HASTANE © HER HAKKI SAKLIDIR  GİZLİLİK POLİTİKASI | KULLANIM KURALLARI

SAĞLIĞINIZ 
İÇİN   VARIZ
Hastane.Bizden Size.Doc (Doktor).Sizden Bize.IlaçRehberi.LugatMed.AletMed.
Hastane.Bizden Size.Doc (Doktor).Sizden Bize.IlaçRehberi.LugatMed.AletMed.
 test-dr.com için buraya tıklayınız
earn money online
how to
make money
top im internet
geld
verdienen
Thai hill tribes
Karen tribal village
farmer, silversmiths
now ways of making
money with
google
check schnell geld
verdienen ohne
risiko
Download Grand Masti
Full movie online
Free at Topkappers.